Postupně se vracíme k běžnému chodu a už nás najdete v kancelářích. Osobní kontakt je možný za dodržení platných protiepidemických pravidel.

Jak jsme se dokázali přizpůsobit během jednotlivých lockdownů najdete níže:

On-line aktivity

V době protiepidemických opatření jsme lidem s postižením nabízeli nejrůznější online aktivity. Podporovali jsme je, aby zůstávali v kontaktu s okolním světem, byli v psychické pohodě a učili se novým věcem. Mezi aktivity, které jsme od podzimu 2020 pravidelně každý týden prostřednictvím videokonferencí organizovali patřilo vařeníangličtina, Rádio Rytmus, tancování, cvičení nebo „kecárna“.

Pomáhali jsme mimo organizaci

Společně se školami zavřelo své provozovny i mnoho zaměstnavatelů. Studenti i zaměstnanci zůstali ze dne na den doma. Někteří uživatelé proto službu dočasně přerušili, jiní ji omezili na minimum. Naši asistenti, case manageři a pracovní konzultanti tak měli více volného času. Ten jsme se rozhodli co nejvíc smysluplně využít. Například:

  • Formou asistencí jsme vypomohli organizaci Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem a pomohli tím pokrýt nárůst poptávky po asistentech.
  • Asistencemi vypomohli několika rodinám, které mají dítě s postižením. Rodičům jsme poskytli trochu volného času pro práci, nákup, zařízení důležitých věcí ale i pro oddech.
Máme tři děti, přitom oba s manželem musíme pracovat. Nejstarší syn potřebuje pomáhat se školou a mladší dvě děti potřebují naši pozornost. Zejména dcera s Downovým syndromem, která je sice vděčné a zvídavé dítě, ale sama si často neumí najít smysluplnou zábavu. O to víc jsme ocenili, když k nám začali chodit dva sympatičtí lidé z Rytmusu – nejen, že nám to pomohlo věnovat se chvíli vlastní práci, ale hlavně to naplnilo již lehce monotónní existenci našich dětí. Bylo skvělé, že přišel někdo s novými nápady, co podnikat. Líbil se nám citlivý přístup i schopnost pracovníků vyrovnat se s případnými zvláštnostmi v chování Klárky. Situace rodičů, kteří vychovávají dítě se specifickými potřebami, je ještě o něco složitější, než situace rodičů „běžných“ dětí. Jsme rádi, že se nám dostalo této podpory a pomoci.maminka Klárky
  • Spolupracovali jsme s organizací Nautis a prostřednictvím procházek asistovali lidem s poruchou autistického spektra (např. chodíme s Vojtou na procházky).
  • Vypomohli jsme zdravotnickému zařízení dlouhodobé ošetřovatelské péče VIVIDU Medical s.r.o. Kolega Pavel zde působil jako sanitář. 

Asistence formou procházek

V rámci služby Sociální rehabilitace nabízíme volnočasové aktivity, aby lidé netrpěli samotou a zůstávali v kontaktu s okolním světem. Mezi ně v době omezení patřili i procházky s doprovodem z řad konzultantů, poradců a asistentů. 

Sdílejte na: