Podpora samostatného bydlení v Karlovarském kraji

Šárka Paříková

Vedoucí pobočky v Sokolově

Eva Lorenzová

Metodička služby Podpora samostatného bydlení v KV kraji a zástupkyně vedoucí pobočky v Sokolově

Klára Silovská

sociální pracovnice

Petra Vorlová

Terapeutka

Jana Janů

Case managerka

Karla Popršteinová

Case managerka

Kateřina Volfová

CASE MANAGERKA

Marie Skřipcová

Case managerka

Jana Neužilová

Case managerka
Iveta Uhlíková

Iveta Uhlíková

Case managerka
Romana Soprová

Romana Soprová

administrativní pracovnice
Sdílejte na:

Podpora samostatného bydlení v Karlovarském kraji

Od 1.7.2010 realizuje Rytmus službu Podpora samostatného bydlení. Jde o terénní službu poskytovanou především osobám, které se chystají opustit Domovy pro osoby se zdravotním postižením.

Realizace veřejné zakázky Karlovarského kraje

Cílem služby je umožnit současným obyvatelům DOZP život v méně omezujícím prostředí a dopomoci k jejich sociálnímu začlenění. Službu budou po přestěhování klientů z DOZP poskytovat asistenti jednotlivým lidem přímo v jejich bytě podle individuálních potřeb každého z nich.

V současné době se na přechod do bytů připravuje 8 klientů z  DOZP Luby a Radošov.   S  klienty pracují čtyři asistenti a sociální pracovnice.  Mapují současnou situaci a připravují je na bydlení v samostatném bytě. Nacvičují vaření, nákupy,  úklid, měsíční hospodaření s penězi, cestování, péči o svou osobu a zdraví,  možnosti  kulturního  vyžití v obci atd. za využití metody plánování zaměřené na člověka.

V Lubech i Ostrově nad Ohří jsou  byty před dokončením rekonstrukce a začátkem září 2010 budou předány.   Klienti si začnou s podporou asistenta byty zařizovat a postupně se přestěhují 🙂

Veřejná zakázka vychází z Individuálního projektu Karlovarského kraje pro oblast poskytování služeb sociální prevence v období let 2008 – 2012, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím OP LZZ a rozpočtu ČR.

Sdílejte na: