Staňte se parťákem!

Opravdové zapojení do společnosti se neobejde bez kamarádů a známých. V rámci komunitní práce vyhledáváme a podporujeme dobrovolníky – parťáky, kteří chtějí trávit část svého volného času s člověkem, který se sám hůř orientuje v životě.

„Dáváme dohromady“ parťáka a člověka s postižením, kteří mají podobné zájmy a lidsky si sednou, a funguje to skvěle!

Společně můžete vyrazit třeba na výlet, procházku, hledat kešky, sportovat, vyčistit les od odpadků, vyvenčit psa, hrát na kytaru, za kulturou, na grilovačku nebo třeba něco vyrobit, uvařit, upéct… Parťák je zkrátka někdo, kdo sdílí své zájmy s někým, kdo k tomu potřebuje trochu pomoci.

Četnost společných akcí je na vzájemné dohodě, stejně tak hloubka vztahu. Z některých lidí s postižením a jejich parťáků se stanou kamarádi na celý život – jedou společně na dovolenou k moři, seznámí se s rodinou a dalšími kamarády. Jindy spolu navštíví několik fajn akcí a rozloučí se, ale i to má velký smysl.

Parťákům poskytujeme zázemí zkušených pracovníků. Ti pomáhají při seznámení, odpovídají na otázky nebo nejasnosti, které dobrovolníci na začátku i v průběhu doprovázení mohou mít, a jsou „přítelem na telefonu“, kdyby nastaly nějaké potíže.

Sdílejte na: