Jdi za svým snem – Setkání se zástupci firem v OC Chodov

Dne 21. 6. se naše kolegyně Anna ze služby Podporované zaměstnávání zúčastnila dne pohovorů v Obchodním centru Chodov v kavárně Caprea. Tato akce proběhla jako závěrečná aktivita projektu Jdi za svým snem, jehož cílem je pomoci mladým lidem najít zaměstnání, které je bude bavit.

Organizátoři projektu, OC Černý Most a OC Chodov, zapojili obchody, kavárny, restaurace a služby k vytipování vhodných pozic pro mladé lidi. Uchazečům o práci bylo poskytnuto školení ke zlepšení různých dovedností. Letos organizátoři zacílili aktivity i na osoby se zdravotním postižením.

Vznikl tak katalog pozic pro lidi se zdravotním postižením a ke spolupráci byly přizvány organizace, které tuto cílovou skupinu v pracovní oblasti podporují. Pro uživatele našich služeb bylo v rámci projektu zorganizováno školení ve finanční gramotnosti.

Během dne pohovorů měli uchazeči o práci možnost se setkat s různými zaměstnavateli a absolvovat tak více pracovních pohovorů v jeden den. Mezi firmami, které nabízely různé pracovní pozice, byla například společnost Lagardere Travail Retail, UGO, Inditex, H&M, Samsung, Rossman, Delia a mnoho dalších.

Naše kolegyně během akce jednala se zástupci více firem o pracovních možnostech pro lidi se zdravotním postižením a domluvila se na dalších krocích případné spolupráce.

O téma zaměstnávání lidí s postižením se firmy zajímaly, o čem svědčí i fakt, že Anna má již v tuto dobu domluveno několik pracovních schůzek.

Sdílejte na: