Jubilejní 10. ročník soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 je za námi!

V průběhu června vyvrcholila soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023. V devíti krajích České republiky jsme s dalšími neziskovými organizacemi vyhlásili vítěze – tedy firmy, které vytvořily nejlepší podmínky pro zaměstnance se zdravotním postižením. Napříč zapojenými kraji bylo nominováno více než 200 společností z řad soukromého i veřejného sektoru. 

Mám radost, že v letošním roce se více do nominování zaměstnavatelů zapojil Úřad práce a  další neziskové organizace. Také samotné firmy měly o soutěž zájem a aktivně se do ní přihlašovaly. Je zřejmé, že téma zaměstnávání lidí s postižením se dostává více do popředí,“ hodnotí letošní ročník Anna Kaucká, koordinátorka soutěže v Praze.  

Počet nominací ukázal, že zaměstnanec se zdravotním postižením již není na pracovišti výjimkou a ve svých řadách ho chce mít stále více firem. Mezi vítězi jsou pak zastoupeny nadnárodní korporace, rodinné firmy i kulturní instituce. První místo v Praze získala mezinárodní společnost Lagardère Travel Retail. Vítězem v Karlovarském kraji se zase stala menší firma TROS, s.r.o., která se zabývá výrobou nábytku a vybavením interiérů. Titul Zaměstnavatel roku 2023 si v Jihomoravském kraji odneslo Divadlo ALDENTE, v jehož inscenacích vystupují herci s Downovým syndromem. 

A jak ocenění vnímají vítězové? „První místo je pro nás skvělou odměnou za to, co se snažíme dělat dobře. Největší ocenění ale je, že nás nominovala samotná zaměstnankyně s postižením Pavla. Je to zpráva, že se u nás Pavle líbí. Spolupráce je velmi dobrá a doufám, že ještě mnoho dalších let bude,” sdílí své dojmy Eva Kyselová, HR Director ve společnosti Lagardère Travel Retail. „Jsem moc ráda, že jsme se za posledních pět let posunuli k tomu, že herce s Downovým syndromem považujeme za profesionály, kteří dostávají zaplaceno. Cenu beru jako takovou výzvu do budoucna, protože tam kde jsme teď, nechceme skončit a chceme jít dál,“ říká Jitka Vrbková, zakladatelka Divadla ALDENTE. 

V jednotlivých krajích hodnotila nominace porota složena z řad zaměstnavatelů, pracovníků Úřadu práce i samotných lidí se zdravotním postižením.

Děkujeme i všem sponzorům, kteří 10. ročník soutěže podpořili:

 

Sdílejte na: