Kryštof od ledna 2021 pracuje na ČVUT

S čerstvým absolventem Kryštofem jsme ve službě Podporované zaměstnávání začali spolupracovat v době mnoha proticovidových opatření. S hledáním práce mu, kromě naší pracovní konzultantky Veroniky, pomáhala i jeho rodina a známí. Spojení sil se vyplatilo a Kryštof zanedlouho našel práci na ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav výrobních strojů a zařízení – RCMT. Tam Kryštofovi dali šanci a zaměstnali ho v době (leden 2021), kdy většina jiných zaměstnavatelů hlásila stop stav. 

Než jsem začal spolupracovat s Rytmusem, tak jsem studoval na odborném učilišti Vyšehrad, na prodavačských pracích. O Rytmusu jsem se dozvěděl asi přes Aničku – rodinnou známou, která v Rytmusu pracuje.

S pracovní konzultantkou Veronikou jsme udělali životopis. Byl jsem v Kauflandu na pohovorech, zkusil jsem si i praxi v zahradnických potřebách Gardners. Od ledna 2021 jsem nastoupil na ČVUT. Tam udržuji stroje, aby byly čisté, pomáhám s úklidem, nosím balíky z vrátnice, skartuji. Teď jednou týdně i skenuju dokumenty – časopisy o technice strojů. Pracuji tam na smlouvu, kterou mi teď v červnu prodloužili.

Na práci se mi líbí, že je jednoduchá, není náročná na čas a mám super kolektiv. Mám radost, že se vždy s kolegama nějak domluvim.
Kryštof

Kryštof v práci

Chcete ve své firmě zaměstnat člověka s postižením? Kontaktujte naší specialistku na spolupráci se zaměstnavateli Annu Kauckou (anna.kaucka@rytmus.org, tel: +420 777 228 677). Se zaměstnáním a zaučením nového zaměstnance vám samozřejmě rádi pomůžeme.
Sdílejte na: