Regionální ředitel Decathlonu: „Nechtěli jsme Markét schovat do skladu“

Krátce po ukončení školy se na nás obrátila Markéta, která hledala práci. Společně jsme přišli na to, jaká pozice jí bude vyhovovat a bavit. Dnes už samostatně pracuje v Decathlonu a dokonce se stala zaměstnankyní měsíce!

Cesta do Dekáče

Když Markéta dokončila odborné učiliště, přihlásila se na Úřad práce. Tam jí nabízeli práci daleko od domova, což by bylo pro Markétu velmi komplikované a nabídky musela odmítat. V březnu 2021 se spolu s rodiči rozhodla oslovit Rytmus s vizí, že by se ráda stala baristkou v kavárně.

S konzultantem Romanem Jelínkem zahájila spolupráci – sestavili životopis a časem našli volné místo. Markéta si vše vyzkoušela, ale tento typ práce ji neseděl tak, jak si zpočátku představovala. Nevzdali to, a spolu s Romanem se zaměřili na její další vášeň, kterou je sport a zdravý životní styl. Oslovili brněnský Decathlon – největší obchodní dům se sportovním vybavením v ČR.

Inkluzivní přístup

Konzultant Roman sehrál v celém procesu důležitou roli. Seznámil regionálního ředitele Decathlonu s pracovním profilem a potřebami Markéty na pracovišti, což umožnilo vytipovat činnosti, se kterými by Markéta mohla v obchodě začít. 

Decathlon chce být inkluzivní společnost a dává příležitost všem. My jsme věděli od začátku, že do toho chceme jít, jenom jsme museli najít takovou práci a organizaci, aby to Markét bylo pohodlné. Nechtěli jsme dát Markét do skladu. Nechtěli jsme ji dávat žádnou podřadnou práci. To by mi nepřišlo důstojné. Daniel Babilon, regionální ředitel Decathlonu

Ze začátku měla Markéta v práci zajištěnou podporu od asistentů a asistentek z Rytmusu. Tu ale využila jen krátce, zhruba 2 týdny. Markétina vedoucí a kolegové rychle pochopili, v čem potřebuje Markéta pomoc. Výborně tím zvládli roli přirozené podpory a kdykoliv Markéta potřebovala poradit, věděla na koho se obrátit. 

Pan Jelínek tady několik dní byl a byla možnost s ním cokoliv dořešit. Pomohl se zbořením předsudku, který jsme měli… To byla největší pomoc ze strany Rytmusu.Daniel Babilon, regionální ředitel Decathlonu

Skvělý tým

Markéta začala v oddělení vodních sportů, v mezičase pomáhala ve fitness a dnes byste ji našli v cyklistickém oddělení, kde se stará o vystavené zboží, připravuje objednávky z e-shopu a je v kontaktu se zákazníky. Všechny výzvy hravě zvládá a v práci je spokojená. 

Kolegové jsou na mě hodní, milí a přátelští. Když třeba něco nevím, tak mi pomůžou. Tohle je prostě skvělý tým. Jsem za něj moc ráda.Markéta, prodavačka v Decathlonu

 

Sdílejte na: