Studenti s postižením dlouhodobě obohacují pracovníky dm drogerie

S dm drogerií spolupracujeme v rámci Tranzitního programu už od roku 2018. Začalo to jednou praxí pro studentku Terezu. Spolupráce se ujala natolik, že do dnešního dne si práci na 9 různých filiálkách vyzkoušelo celkem 21 studentů a studentek.

Stabilní partner

V rámci služby Tranzitní program zajišťujeme studentům a studentkám praktických škol individuální praxe na běžném trhu práce. Mladí lidé tak získávají zkušenosti a rozvíjejí své sociální dovednosti potřebné pro uplatnění na trhu práce.
K dlouhodobě stabilním poskytovatelům praxí napříč celou Českou republikou patří dm drogerie. Konkrétně spolupracujeme na různých prodejnách v Praze, Brně, Karlových Varech a Chebu a to i v době pandemie.

Vládní omezení dovolují praktickým školám zůstat otevřené, obchody s drogistickým zbožím zůstávají v provozu a studentům tak jsou, za dodržení všech vládních a hygienických opatření, umožněny praxe. Jedním z mála velkých poskytovatelů praxí je „déemko“, které nám vychází vstříc i v této náročné době.

Lidé s postižením obohacují pracovníky

Mladí lidé se zdravotním postižením si díky praxím mohou vyzkoušet práci přímo v prodejně, doplňují a vyrovnávají zboží v regálech a komunikují se zákazníky. Praxe jsou přínosné i týmům pracovníků, jak potvrzuje Ludmila Nováková, odborná pracovnice z oddělení Rozvoje organizace dm drogerie:

Praktikanti obohacují svou přítomností naše pracovní kolektivy. Zaměstnanci dm drogerie se učí, jak specificky ke konkrétnímu praktikantovi přistupovat, jak s ním komunikovat. Hledají společně cestu, jak nejlépe ukázat mladým lidem pracovní prostředí dm. Studenti mají možnost se stát alespoň na chvilku součástí pracovních týmů, vyzkoušet si konkrétní činnosti, které chod prodejny obnáší. Zjišťují, zda by je práce v obchodě bavila, zda by ji zvládli. Ze strany spolupracovníků se potkáváme s velkou otevřeností a vlídným přijetím na jednotlivých pobočkách.

Střípky z probíhajících praxí

  • V Praze na Petřinách v únoru nastoupila na praxi Eva, která si jako první zboží na doplnění vybrala to pro psy a kočky.
  • S pobočkou na pražském Černém Mostě spolupracujeme od ledna úplně nově, pracuje tu Denča, která má radost z toho, když práci zvládá sama. Práci si na této pobočce brzy vyzkouší i Lucka, která má za sebou první náhled a seznámení s kolektivem i prostředím prodejny.
  • V Brně v Olympii si práci zkouší Maruška. Ta ráda doplňuje zboží, kouká pod ruce kolegyním za pokladnou nebo uklízí použitá líčidla. Má před sebou ještě dva měsíce praxe.
  • Už brzy nastoupí na prodejnu v brněnském obchodním centru Karel, student posledního ročníku oboru zahradnictví. Bude to tak pro něj úplně nová zkušenost, na kterou se moc těší. 
  • V Chebu spolupracujeme se 2 pobočkami. Adéla je na prodejně už samostatná a práci zvládá bez asistence. Veronika, která má praxi na druhé chebské pobočce, se s podporou asistentů učí komunikovat se zákazníky. 
Článek vznikl před zpřísněním vládních opatření platných od 1. 3. 2021. Aktuálně jsou praxe z důvodu těchto omezení pozastaveny. Jakmile to situace umožní, tak ve spolupráci budeme pokračovat dál.
Sdílejte na: