Ilustrační foto

45 rodičů a 10 on-line setkání během 3 měsíců. To byl kurz pro rodiče

Od poloviny února do konce dubna jsme organizovali on-line kurz určený rodičům dětí s postižením. Kurz se skládal z celkem deseti setkání a obsáhl devět velkých témat. Každé z nich měl na starosti jiný lektor z praxe. U některých témat lektorský tým posílili sami uživatelé našich sociálních služeb. Ti kurzistům předali zkušenosti z vlastního života. Kurzu se pravidelně a hlavně aktivně účastnilo 40 – 45 rodičů. 

„Rodiče byli velmi aktivní, měli připravené dotazy nebo se ptali v průběhu probíhajících témat. Zájem z jejich strany byl veliký. Probírala se tématika, která se týká často aktuálních věcí v rodině. Rodiče taktéž ocenili velké množství informací přehledně na jednom místě. Tedy i náš e-learning, kde naleznou prezentace s kontakty na odborníky a odkazy na jiné organizace v krajích po celé ČR. Na e-learningu se zároveň objevovaly dobrovolné úkoly k zamyšlení, které měly za cíl lepší pochopení probíraných témat,“ shrnuje kurz jeho koordinátorka Vladislava Kršková. Na hodnocení kurzu jsme se zeptali i samotných účastníků:

Získala jsem větší rozhled v nejrůznějších oblastech týkajících se péče, ale i života samotných handicapovaných. Řadu věcí jsem jen tušila o některých ani nevěděla. Takže velké díky, že něco takového pořádáte.
Moc děkuji za tento kurz, byl nabitý tématy, která budu v blízké době řešit. A také děkuji všem, co se na něm podíleli. Osobně bych kurz zřejmě neměla šanci navštívit, proto ještě jednou díky za on-line.
Kurz se mi líbil celkově, témata byla velmi zajímavá, lektoři příjemní. Škoda, že mnoho přínosných informací, které by nám v minulosti hodně pomohly, jsem se dozvěděla až teď na kurzu, určitě bychom spoustu z nich mohli již dávno využít.

Obdiv všem, kteří se zúčastnili – rodičům i lektorům. Určitě využiji Profil na jednu stranu, o kterém jsem slyšela poprvé, ale jistě to ulehčí život v kontaktu s cizími lidmi – škola, pracoviště apod.

Nechcete-li o další podobné akce přijít, přihlaste se o k odběru novinek prostřednictvím e-mailu nebo nás sledujte na facebooku.

Témata, kterým jsme se v kurzu věnovali:

  • Plánování zaměřené na člověka, základní nástroje a jejich využití v každodenním životě
  • Opatrovnictví, nástroje podporovaného rozhodování
  • Příprava na samostatnost, tranzitní program
  • Možnosti samostatného bydlení a sociální služba Podpora samostatného bydlení
  • Podpora komunikace a komunikační techniky při jednáních
  • Trh práce, podporované zaměstnávání
  • Inkluzivní vzdělávání, základní strategie pro začleňování, role rodičů v procesu vzdělávání
  • Sexualita a vztahy
  • Úmluva o právech osob se zdravotním postižením a jiné zákonné normy
Na vybraná témata nabízíme akreditované kurzy. Jejich kompletní nabídku naleznete na www.kvalitavpraxi.cz.

 

Kurz proběhl v rámci projektu Rytmus v Brně za podpory Evropské unie v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Sdílejte na: