Iniciovali jsme další pracovní snídani, tentokrát pro státní úředníky

Ve čtvrtek 19. října se v Černínském paláci konala další ze série našich snídaní pro zaměstnavatele. Tématem bylo zaměstnávání lidí se zdravotním postižením ve státní správě. Snídaně proběhla ve spolupráci s nejvyšším státním tajemníkem Jindřichem Fryčem a Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Účastnili se jí státní tajemníci a ředitelé personálních odborů z jednotlivých ministerstev, Úřadu vlády, zástupce Kanceláře veřejného ochránce práv a kolegové z dalších neziskových organizací. 

Cílem snídaně bylo motivovat úřady státní správy k zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. „Představuji si státní službu jako otevřenou osobám se zdravotním postižením a doufám, že toto setkání k tomu přispěje,” uvedl nejvyšší státní tajemník Jindřich Fryč, který akci zahájil. 

Na snídani jsme prezentovali program Podporované zaměstnávání a to, jak v rámci něj podporujeme zaměstnavatele během náboru a při následném zaučování lidí s postižením. Přítomní hosté se také seznámili s konkrétními příklady úspěšného působení lidí s postižením ve státní správě. Ředitelka personálního odboru Ministerstva zahraničních věcí ČR Jana Hybášková hovořila o tom, jak probíhá spolupráce se Soňou. Ta na ministerstvu pracuje už více než dva roky jako pomocná administrativní pracovnice. Lucie Vymazalová, ředitelka kabinetu ministra na Ministerstvu práce a sociálních věcí, mluvila o podpoře, kterou jsme jejímu týmu poskytli při začleňování nového kolegy s postižením na pracovišti. 

Podobné snídaně jsou skvělou příležitosti pro vznik dalších pracovních míst pro lidi s postižením ve státní správě i mimo ni. 

Děkujeme nejvyššímu státnímu tajemníkovi Jindřichu Fryčovi a ředitelce personálního odboru Ministerstva zahraničních věcí Janě Hybáškové, kteří akci podpořili a podíleli se na její přípravě. Těší nás, že se i další neziskové organizace Fosa a Fokus Praha podělily o své zkušenosti se zaměstnáváním lidí s postižením.

Těšíme se na další spolupráci!

Sdílejte na: