Soňa samostatně pracuje na Ministerstvu zahraničních věcí

Se Soňou jsme začali spolupracovat v únoru 2020. Společně jsme vytvářeli pracovní profil, vhodné pomůcky, procvičovali práci na PC a pomáhali s přípravou na pracovní pohovory. S podporou asistentů nastoupila v srpnu 2021 jako pomocná administrativní pracovnice na Ministerstvo zahraničních věcí. V práci se jí daří a asistence jsme postupně redukovali až do úplného zrušení. Soňa tak úspěšně prošla službou Podporovaného zaměstnávání a nyní pracuje samostatně. 
 
Služba Podporované zaměstnání pomáhá lidem se zdravotním postižením nalézt cestu k zaměstnavateli, který jim dá příležitost ukázat, co dokáží a ocení jejich práci.
Soňa pracuje konkrétně na personálním oddělení v čele s paní ředitelkou Mgr. Ivetou Chmielovou Dalajkovou, kde doprovází návštěvy, vyhledává, třídí, zařazuje nebo skartuje dokumenty a má na starosti kancelářské pomůcky. Paní ředitelka a celé personální oddělení přivítali Soňu s otevřenou náručí.
 
Zpočátku jsme Soně na pracovišti plně asistovali – podporovali ji v samostatnosti, vytvářeli pomůcky pro usnadnění práce a hledali vhodnou pracovní náplň, která by jí vyhovovala. Soňa osamostatňování zvládala a asistence jsme postupně mohli omezovat až do úplného zrušení. 
 
Cíl spolupráce byl naplněn. Soňa má stálou práci, kterou umí, baví ji a kde ji kolegové přijali. 
 
Soňa (vlevo) a její pracovní konzultantka Hanka
 
Se Soňou jste se mohli setkat i v rámci výstupů z projektu „Zdraví“, jehož záměrem je, aby lidé s mentálním postižením lépe porozuměli tématům zdraví, nemocí a prevence. Zároveň se snaží usnadnit zdravotnickému personálu komunikaci s lidmi s postižením.
 
 
Sdílejte na: