Intuice aneb, když uživatel vidí za roh…

Intuice je schopnost, díky které vidíte za roh, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete. Přesně takto to zafungovalo u Hanky, která byla uživatelkou podporovaného zaměstnávání a před nalezením současné práce si prošla poměrně dlouhou a spletitou cestu.

Hanka v době, kdy nastoupila do podporovaného zaměstnávání, bydlela v Domově pro osoby se zdravotním postižením na Patě v Hazlově. Psal se začátek roku 2014. První zaměstnavatel, který Hanku do práce přijal, byly Ašské služby. Tam se Hanka starala o pletí městských záhonů. Měla pracovní smlouvu, ale vzhledem k tomu, že práce byla sezónní, musela Hanka práci poměrně záhy opustit. Poté nastoupila na Městský úřad do Aše, tentokrát jako uklízečka. Ale protože se stěhovala do Chebu, rozhodla se, že si chce hledat práci přímo v Chebu. A tam jí pomohla nejen konzultantka podporovaného zaměstnávání, ale také Hančina intuice. Hanka si stoupla v centru Chebu, ukázala si na Hotel Monika a spolu s konzultantkou vešly dovnitř. A ejhle, práce pokojské byla na světě. Opět ale jako sezónní záležitost.

Další pracovní štací byl hotel Zátiší u Chebu, ve kterém Hanka pracovala jako pomocná kuchařka při přípravě jídel. Karlovarsko je rájem lázeňství a většina hotelů funguje v létě. Stejně tak i hotel Zátiší. Škoda pro Hanku.

Později dala konzultantka opět na Hančinu intuici a vešly společně do Mléčného baru v Chebu. A výsledek? „V práci se mi líbí, myju tam nádobí a uklízím,“ říká Hanka. A my v Rytmusu doufáme, že její poslední intuice ohledně zaměstnání bude mít trvalejší účinek.

Sdílejte na: