Julie je první studentka na praxi v Country Life

V rámci Tranzitního programu jsme nově začali spolupracovat s Coutry Life, kde ochotně vytipovali možnost praxe pro studenty praktických škol. První takovou je Julie, která si přála vyzkoušet praxi v kuchyni a zdravé výživě. Pobočka restaurace Coutry Life je pro Julii splněným snem. 

První kontakt s Country Life

Oslovili jsme personálního ředitele, pana Milana Hloucha, který reagoval pohotově na emailovou nabídku spolupráce a jeho přístup byl od začátku velmi vstřícný. Jako personalista přemýšlel o možnostech, kde by se mohl některý ze studentů v rámci Tranzitního programu uplatnit. Vedoucí provozu restaurací, paní Adámková, následně vytipovala jednu z provozoven pro konkrétní spolupráci se studentkou Julií. 

Je skvělé se setkat s vedením firmy, která začleňování lidí s postižením podporuje a otevírá možnosti spolupráce.

Praxe a asistence

Julie na praxi chodí od února každý pátek na čtyři hodiny od 8:00 do 12:00. Praxi má domluvenu do konce června. Nejčastěji pracuje na studené kuchyni, a jak sama říká: „Práce mě tady hodně baví, krájím tady zeleninu, nejvíce mě baví připravovat saláty.“ Při první praxi byl domluvený pracovní asistent, který Julii pomohl s nástupem a prvním zapracováním. Na další praxi se domluvilo snížení a postupné ukončení asistencí během prvního měsíce. Julie se velmi rychle vše naučila a je na pracovišti samostatná, i tak se zde učí stále nové věci a zaměřuje se na větší přesnost při práci.

S Julií jsme velice spokojeni, je velmi šikovná. Ráno, když přijde do práce, ví, co má dělat. U nových činností jí ukážeme, jak to má dělat. Julie si vezme nůž a již všechno začne krájet a připravovat, tak jak má.kolega Andrej

Andrej nadšeně doplňuje, že jedna z oblíbených činností, se kterou Julie pomáhá, je příprava karbanátků: „Připravím směs, ze které potom Julie dělá karbanátky. Dává je na plech, který vymaže a potom vše pečeme.“ Aby byl výčet úplný, Julie také pomáhá na cukrárně dělat ovocné vaničky, krájí ovoce a zalévá je pudinkem.

 

Sdílejte na: