Kurzy pro lidi se zdravotním postižením v Praze

V Praze jsme pro lidi se zdravotním postižením připravili hned 4 kurzy v rámci celoživotního vzdělávání, zaměřené na rozšiřování vědomostí a dovedností. Na všech kurzech máme VOLNÁ MÍSTA.

Dobrý sebeobhájce – kurz nám pomůže připravit se na roli sebeobhájců. Budeme se učit, jak si utřídit vlastní myšlenky a jak mluvit sami za sebe. Budeme se s podporou lektorů aktivně podílet na průzkumu v několika oblastech života lidí se znevýhodněním a zpracovávat jejich výpovědi. Kurz bude zakončen společným vystoupením na téma samostatný život v Senátu Parlamentu České republiky.

Angličtina – praktický kurz angličtiny s lektory Jiřím Borčem a Michaelou Bábikovou v milém, pozitivním prostředí, upravený dle potřeb všech účastníků pro začátečníky i pokročilé.

Individuální lekce počítačů – kurz je variantou pro uživatele počítačů, kteří základní dovednosti již znají a zajímají se o náročnější úkoly. Lekce jsou vždy přizpůsobeny zájemcům a vedeny individuální formou, kdy se lektor věnuje pouze jednomu kurzistovi.

Kurz společenských tanců – již od pravěku je tanec nedílnou součástí života lidí. Od vrcholného středověku patří dokonce tento druh umění k základním pilířům výuky společenského chování. Od té doby se tanec i jeho postavení ve společnosti velmi vyvíjelo, a i když dnes není hlavním z vyučujících předmětů, neměli bychom zapomínat na jeho důležitost.

Na všech kurzech máme VOLNÁ MÍSTA, kurzy jsou určeny lidem se zdravotním postižením. Podrobné informace (vč. termínů a přihlášek) naleznete zde.

 


Pražské kurzy celoživotního vzdělávání probíhají díky finanční podpoře Magistrátu hl. m. Prahy.

 

Sdílejte na: