Marek vyrazil do Vídně!

Pamatujete, jak jsme minulý rok v létě hledali dobrovolníka/parťáka pro Marka na workcamp? Nakonec se našel, tedy našla! Marek tak získal svou první zkušenost s mezinárodním dobrovolnickým setkáním a popisuje, jak to celé probíhalo.

V srpnu 2018 jsem se účastnil jako dobrovolník workcampu ve Vídni přes organizaci Inex SDA. Po třech letech příprav, kdy mi do toho vždycky něco přišlo, se mi konečně naskytla příležitost vyjet.

Měl jsem více nabídek ohledně zaměření workcampu. Díky pomoci Jany Koňasové z Inexu jsem se vydal na třítýdenní workcamp, jako dobrovolník do organizace Grenzenlos. Vybral jsem si nabídku v „kulturním duchu“ zaměřenou na divadlo. A našla se dobrovolnice Marie, která mi tam pomáhala s překladem a s domlouváním.

Sešlo se nás tam asi 20 lidí z celého světa. Se všemi jsem si hned rozuměl. I s vedoucím campu jsme hned našli společnou notu: muzikály, filmy, divadlo…

Hlavní a stěžejní náplní bylo vytvořit fungující skupinu, která sestaví závěrečnou performanci, tedy představení. Takže celé setkání bylo plné nácviků, etud a improvizací.

Kromě práce má takové sekání i část volnočasovou, kterou trávíte často s ostatními dobrovolníky. Je to třeba posezení na parníku, diskotéka, muzea, poznávání města a podobně.

Po návratu jsem uspořádal o svých zážitcích dvě prezentace. Jednu pro poradce Rytmusu a druhou pro studenty Lycea. Mluvil jsem o tom, co vše mi to přineslo, co bylo potřeba zařídit před odjezdem i o tom, jakou pomoc jsem potřeboval a jaké tam pro mě byly náročné momenty.

Jestli vás to zajímá, tak na jaře plánuji ještě jednu prezentaci pro přátele a příznivce Rytmusu, datum a místo bude určitě na webu a FB.

Sdílejte na: