Nová spolupráce s Českou poštou

S Českou poštou jsme začali spolupracovat na podzim loňského roku. Nejprve v Sokolově, kde kolegyně reagovaly na inzerát České pošty a hned po úvodním pohovoru nastoupili dva uživatelé služby Podporované zaměstnávání na pozici roznos letáků. Nyní spolupracujeme i v Praze.

S HR Expertem, paní Pavlou Knotkovou, jsme jednaly o vytipování vhodné pracovní pozice v pražských pobočkách České pošty.

Pracovníci pošty společně vybrali jako vhodné místo práci ve skladu. Náplní práce nového zaměstnance se zdravotním postižením bude rozvážet zásilky z pojízdného koše do regálů a skenovat čárové kódy na zásilce i regálu – díky tomu bude jasné, kde přesně se konkrétní zásilka ve skladu nachází. Během zaučování nového zaměstnance mu bude vždy k dispozici pracovník pošty společně s pracovním asistentem Rytmusu.

S návrhem jsme společně s paní Knotkovou seznámily manažera České pošty, pana Romana Kořínka, kterému se celý záměr moc líbil a zcela ho podpořil. Aktuálně proto jednáme se zájemci o práci ze služby Podporované zaměstnávání.

Zkušebním místem se stane pobočka na Praze 3 v Olšanské ulici. Pokud se ukáže, že je pozice vhodná pro lidi s mentálním postižením, rozšíří Česká pošta tuto možnost i na další pobočky po celé Praze.

Oceňujeme vstřícnost zaměstnanců České pošty a těšíme se, až se spolupráce plně rozběhne.

Sdílejte na: