Od hledání zaměstnání až k samostatné práci. S námi se to Míše povedlo!

Naše spolupráce začala v květnu 2023, kdy se Míša spojila s pracovní konzultantkou Hankou ze služby Podporovaného zaměstnávání. 

Míša s pracovní konzultantkou Hankou

Následně začal proces hledání pracovních příležitostí na míru aktuálních možností Míši. Společně s Hankou vytvořily životopis a postaraly se o všechny potřebné organizační záležitosti (například zřízení bankovního účtu).

Mezi prvními pracovními příležitostmi byla právě možnost práce v obchodě Zara, který spadá pod společnost Inditex. Úvodní pohovor dopadl úspěšně a od července začala Míša v Zaře pracovat. Od prvního dne Míšu podporovali naši asistenti přímo na pracovišti. Cíl byl ale od začátku jasný – osamostatnit se. 

Aby byl pracovní proces příjemný a efektivní, vytvořila Hanka s Míšou manuál, který kolegům i asistentům sloužil jako průvodce napříč různými pracovními situacemi. Jako podklady pro manuál posloužily mimo jiné i pravidelné hodnotící schůzky přímo v Zaře. Postupně Míša potřebovala menší podporu a začátkem roku 2024 začala práci zvládat zcela bez podpory.

Míša pracuje na poloviční úvazek a ráda často zdůrazňuje, že ji práce opravdu baví. Pocit skvělého začlenění do kolektivu ji pak potvrdili sami kolegové dortem k jejím narozeninám. Míša si ze svého úvazku zvládla našetřit na elektrickou koloběžku. Taková možnost je pro ni symbolem úspěšných pracovních začátků v novém zaměstnání.

Míše držíme do budoucna palce a děkujeme módní skupině Inditex, jíž je Zara součástí, za výbornou spolupráci!

Sdílejte na: