Od praxe k zaměstnání, aneb Miloš (na praxi) v obchodním domě IKEA na Zličíně

S obchodním domem IKEA jsme první kontakt navázali již před rokem, kdy jsme se setkali s HR manažerkou Eliškou Novotnou a Ilonou Duškovou. Společně jsme se zamýšleli nad pracovními pozicemi, vhodnými pro lidi se zdravotním postižením.

Vzájemná spolupráce odstartovala domluvením praxe pro Miloše, který u nás využívá službu Tranzitní program. Miloš nastoupil na praxi do Oddělení zlevněného zboží začátkem listopadu 2017. Milošovou náplní práce je občasné sestavování nábytku s pomocí nářadí (AKU vrtačka, kladívko…), skládání papírových krabic, polepování zboží, třídění materiálu pro sestavování nábytku (šroubky, panty, kolíky…) a třídění odpadu (plastové obaly a papírové kartony). Miloš práci zvládá z velké části samostatně. Pokud si v něčem není jistý (např. při sestavování složitějšího nábytku), využije podporu pracovního asistenta, který mu pomůže při montování nebo s orientací v návodu.

Nyní společně s vedoucím Miloše plánujeme postupné snižování asistencí na polovinu dne (z šesti hodin na tři) a v průběhu dalších měsíců se pokusíme vytipovat i jiné činnosti, které by Miloš v rámci své praxe mohl dělat.

Praxe Milošovi končí v červnu. V září by rád nastoupil do obchodního domu IKEA jako zaměstnanec. Proto si v průběhu června Miloš zkusí soustavnou praxi na více dnů v týdnu, aby sám zjistil, jak dlouhá pracovní doba mu bude vyhovovat.

Miloše práce baví a hodně si jí pochvaluje. Má dobré vztahy s kolegy, se kterými si vždy má co říct.

Nedávno proběhlo setkání s vedoucí HR oddělení, paní Falberovou, se kterou jsme jednali o dalších pracovních činnostech vhodných pro lidi se zdravotním postižením. Věříme, že spolupráce bude pokračovat tak skvěle jako doposud a třeba se i ještě rozšíří.

Sdílejte na: