Office DEPOT

Dalo by se říct, že s firmou Office DEPOT to bylo osudové setkání. Oslovili jsme se ve stejnou chvíli. Tehdy se v Office DEPOT rozhodli zjistit více informací o zaměstnávání osob s postižením.

A my jsme je vytipovali jako firmu, ve které by se zaměstnávání lidí s postižením mohlo podařit. A taky že ano. Nejprve se zástupci firmy šli podívat na Snídani pro zaměstnavatele, kde se seznámili se zkušenostmi lidí s postižením i se zkušeností různých zaměstnavatelů. Následovala osobní schůzka s menším auditem. Nic ale nebylo potřeba zásadně měnit či doplňovat, protože v Office DEPOT již měli dopředu vše promyšlené. Hledání vhodného uchazeče mohlo začít. Zanedlouho nastoupil pán, který využil naši pomoc formou Podporovaného zaměstnávání jen ze začátku. V práci měl kolem sebe dostatek lidí, kteří mu byli přirozenou oporou od samého začátku. Nyní pracuje naprosto samostatně. Kdykoli něco potřebuje, ví, na koho se může bez obav obrátit. A my s nadšením odcházíme hledat práci zase někomu jinému. Děkujeme paní Dýnkové, panu Kovrzkovi a panu Weissovi z Office Depot za otevřený a vstřícný přístup, jejich motivaci i sociální odpovědnost, kterou přijetím člověka s postižením do svého týmu projevili.

Co si myslí o spolupráci s Rytmusem v Office DEPOT?

„Jsme moc rádi, že jsme mohli navázat spolupráci s neziskovou organizací Rytmus a najít uplatnění pro pana J., který je z okolí Hostivic. Pan J. je v Office DEPOT velmi spokojený, velmi rychle se adaptoval i díky práci asistentů, kteří ho provedli několika týdny, aby vše běželo, jak má. Cítíme společenskou odpovědnost, a proto úsměv pana J. na tváři je pro nás největší odměnou. Děkujeme asistentům, kteří byli nápomocni a paní Blahetkové za koordinaci a novou zkušenost.“

Máte zájem zaměstnat u vás ve firmě člověka se znevýhodněním (OZP) a potřebujete s tím pomoci? Obraťte se na kolegy z Podporovaného zaměstnávání.

Kontaktujte nás

Sdílejte na: