Proběhla 2. národní konference služby Podpora samostatného bydlení

Koncem listopadu proběhla na Magistrátu hl. m. Praha druhá národní konference služby Podpora samostatného bydlení (dále jen PSB), kterou jsme organizovali společně s Rytmusem Východní Čechy a Střední Čechy.

Velký jednací sál Magistrátu hl. m. Prahy v úterý 27. listopadu 2018 hostil zhruba 140 účastníků. Letošní konference volně navazovala na 1. ročník, který se minulý rok konal v Karlových Varech. Hlavní motivací a důvodem uspořádat 2. ročník byla potřeba společně zapřemýšlet nad tím, jak a kam se služba PSB po celé České republice vyvíjí, s čím se potkáváme a co všechno vlastně řešíme.

Konference byla, stejně jako minulý rok, složena z několika přednášek a dvou sad čtyř paralelních workshopů, ze kterých mohli účastníci vybírat (program konference).

Byla to skvělá příležitost potkat se s kolegy z jiných služeb, odborníky, přímo s lidmi, kteří službu PSB využívají i s jejich rodiči a sdílet vzájemně své zkušenosti. Věřím, že takováto setkání pomohou posílit povědomí o rozsahu a potřebě služby PSB,“ hodnotí konferenci Lenka Skálová, vedoucí naší služby PSB.

konference2018_prezentace

Sdílejte na: