Prostě jde a udělá to!

Karlovarský kraj, Kynšperk, 24. března 2017: Zaměstnávání osob s handicapem funguje a přináší benefity jak zaměstnavatelům, tak samozřejmě zaměstnanci. V Karlovarském kraji pomáhá lidem s postižením do práce o.p.s. Rytmus.

V Kynšperském pivovaru mají zkušenost se zaměstnáním člověka se zdravotním postižením. Ředitel společnosti pan Radek Vomočil se osobně zasadil o přijetí Jana Vincenta. Řekl o něm: „Jen kdyby všichni pracovali jako on, měl bych o spoustu starostí míň. Je základním kamenem pivovaru“. Jan Vincent v pivovaru uklízí, stáčí limonádu do lahví a pomáhá kvalifikovaným odborníkům. Jan velkou část života žil v ústavním zařízení, před pár lety se přestěhoval do chráněného bydlení v Chebu a nyní již přes rok pracuje v pracovním poměru v pivovaru. Na začátku mu do práce pomohla společnost Rytmus. Ředitel Vomočil mluvil o počátečních rozpacích kolegů ve výrobě. Dnes však je Jan nepostradatelný a je součástí naší rodiny, všichni jsou rádi, že tu je, říká ředitel Vomočil. Co doporučit ostatním zaměstnavatelům? Existuje něco, co je výhoda pro zaměstnavatele při zaměstnávání lidí s handicapem? Pan Vomočil s odkazem na Jana odpovídá: „Honzík se do práce těší a v práci je rád. Jeho chuť do práce je hrozně pozitivní. Nevymýšlí, jak věci neudělat. Prostě jde a udělá to“.

Z Kynšperského pivovaru se za šest let jeho současné existence znovu stává komunitní centrum obce. Už tři roky pořádá reprezentativní ples města, organizuje Dny dětí, Vánoční trhy, láká na Dny otevřených dveří pivovaru. V pivovaru a kolem pivovaru to žije. A život zlepšuje i lidem, jako je Jan. Jenže rozhodně i firma má nezpochybnitelný prospěch z toho, že zde Jan pracuje!

Sdílejte na: