Tranzitní praxe na ČVUT

David je student zapojený do našeho Tranzitního programu. V posledním čtvrt roce docházel jednou týdně na praxi na ČVUT (Ústav výrobních strojů a zařízení a Výzkumné centrum pro strojírenskou výrobní techniku a technologii).

Jeho náplní práce bylo vkládat do databáze různé druhy šroubů. Kolegové Davidovi vytvořili interaktivní lištu, do které mohl různé druhy šroubů virtuálně vkládat, díky čemuž se práce stala zajímavější a jednodušší. David si i přes potíže dané poruchou autistického spektra s prací velmi dobře poradil, stačilo mu vysvětlit zadání, které si snadno zapamatoval a podle něj pak samostatně postupoval (nestačili mu dokonce i někteří asistenti :))

Davidovi kolegové tak byli s jeho výkony velmi spokojení. S prací si totiž poradil o mnoho rychleji, než očekávali (práci, kterou měl připravenou na dva měsíce, měl hotovou během dvou praxí). David práci odváděl svědomitě a kvalitně. Do kolektivu pracovníků ČVUT rychle zapadl a nebál se doptávat na nejrůznější dotazy.

David se naučil pracovat s počítačovým programem Teamcenter a díky získaným zkušenostem a pozitivním ohlasům bude v praxi po prázdninách pokračovat dál. Přes letní prázdniny bude na podobné pozici pracovat brigádně.

Sdílejte na: