Tým Poradny Quip se představuje

Dobrý den, jsme tým Poradny Quip. Tým sociálních pracovníků a právníků. Tady v Rytmusu jsme noví, ale spolupracujeme s ním již léta. Naše kancelář je v Praze na Karlínském náměstí. Lidem pomáháme nejenom tam, ale všude, kde nás potřebují.

Pomáháme lidem s postižením, aby se dokázali rozhodnout v tom, jak chtějí žít, v sexualitě a vztazích a v oblasti svéprávnosti. To je naše specialita. Obrací se na nás lidé, kteří si nerozumí se svým opatrovníkem. Lidé, kteří si přejí nebýt omezení ve svéprávnosti.

Někdy se vidíme jednou, nebo dvakrát. Jindy se domluvíme na delší spolupráci. Při ní s každým člověkem a lidmi kolem něj prozkoumáme, co si přeje, co umí sám a s čím potřebuje pomoci. Zjišťujeme toho společně ještě mnohem víc. To proto, abychom dokázali doporučit pro člověka, kterému pomáháme, vhodné právní uspořádání jeho života.

Doporučením řešení naše práce nekončí. To co navrhneme, pomáháme lidem prosadit u úřadů a soudů.

Často za námi chodí lidé, kteří přemýšlejí o takovýchto věcech:

  • Paní Jana: „Přišel mi dopis od soudu, že budou přehodnocovat mojí svéprávnost. Chtěla bych, aby mi soud dovolil rozhodovat víc věcí sama. Pomůžete mi?“

 

  • Sociální služba: „U nás v chráněném bydlení spolupracujeme s panem Mirkem. Je pracovitý, na pomocné práce v kuchyni je i velmi šikovný. Baví ho pracovat. Je omezený ve svéprávnosti. Kvůli tomu, že mu pracovní smlouvu musí podepsat opatrovník, se mu špatně hledá práce, kterou by si přál. Přeje si do budoucna moci podepisovat pracovní smlouvy sám.

 

Na spolupráci se za Poradnu Quip těší:
Jan Talich, Jan Strnad, Libor Vavřík, Tereza Bártová, Veronika Škopová

Více informací o Poradně Quip najdete zde.
Sdílejte na: