Za inspirací ke klokanům

Mnozí již víte, že v Rytmusu máme rádi inovace, změny, výzvy a nebráníme se inspiraci i na netradičních místech. Proto nás nadchla nabídka Slovenské organizace EPIC účastnit se projektu “Capacities of youth workers on the field of youth employment services” v rámci Erasmus+.

Projekt spočívá v přenesení modelu práce s mladými lidmi (se zdravotním postižením, sociálně vyloučenými…atd.) v oblasti zaměstnání na otevřeném trhu práce z Austrálie na Slovensko a do České Republiky.

Zahřívací kolo proběhlo v polovině května v Rajeckých Teplicích (SK). Početný tým lidí z organizací EPIC Asisst (AU), Anglicare (AU) a Youth Advocacy Service (AU) tu 14ti zástupcům neziskových organizací z ČR a SK přiblížil model práce s mladými lidmi v Austrálii. Dozvěděli jsme se, jak je to s financováním služeb a jaké služby pro mladé lidi existují v oblasti zaměstnávání v Austrálii. Přiblížili nám, jak si zajít na PR a sociální média.

Teď již stačí vyřídit víza, procvičit anglickou konverzaci a vyrazit k protinožcům pro inspiraci. Od půlky července nás totiž čeká 15ti denní Job shadowing, univerzitní přednáška a intenzivní nasávání znalostí, tak abychom je mohli v budoucnu předat studentům a dalším pracovníkům neziskovek u nás. Cílem je nalézt práci dalším mladým lidem a v případě Rytmusu, hlavně mladým lidem se zdravotním postižením.

Sdílejte na: