Zaměstnavatelem roku 2016 v Karlovarském kraji je firma Algon Plus

Úprava pracoviště pro zaměstnance se znevýhodněním, vztahy s kolegy, typ pracovně právního vztahu, délka zaměstnání – to jsou kritéria, která porota hodnotila v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2016, pořádanou neziskovou organizací Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.

Tato soutěž je výjimečná tím, že se snaží ocenit ty zaměstnavatele, kteří zaměstnávají lidi se znevýhodněním na běžném trhu práce.

V Karlovarském kraji proběhl letos již 3. ročník pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky a Karlovarského kraje. Sešlo se celkem 44 nominací, nominováno bylo 25 firem.  Neformální atmosféra celé akce se nesla prostory hotelu Belveder ve Františkových Lázních po celou dobu vyhlášení a přinesla pozvaným příjemnou náladu.

A kdo vlastně tuto soutěž vyhrál? Ocenění za 1. místo v této soutěži si odnesla firma Algon Plus – Auto, a.s. Již třetím rokem zaměstnává pana Viktora jako pomocného dělníka v autodílně. 2. místo patří Kynšperskému pivovaru, s.r.o., který zaměstnává pana Jana, který v pivovaru uklízí a stáčí limonády.  3. místo potěšilo firmu Františkovy Lázně Imperial, a.s., která zaměstnává celkem 2 lidi se zdravotním znevýhodněním na pozici pokojské a pomocného zahradníka.

Všichni zaměstnavatelé se shodují v tom, že jejich zaměstnanci se znevýhodněním jsou právoplatnými členy jejich pracovního týmu, dobře a s nasazením odvádí svoji práci, a tak není důvod jim nedat stejnou šanci v zaměstnání jako ostatním lidem.  Kéž tyto zkušenosti osloví i další zaměstnavatele a přinesou lidem se znevýhodněním další pracovní příležitosti.

Více informací naleznete na webu Stejné šance ZDE.

Sdílejte na: