Zaměstnavatelem roku 2016 se v Praze stala školka Kolejáček

Praha, 3. listopadu 2016: Zaměstnávají lidi s postižením. Dávají příležitost těm, kteří vzhledem k svému handicapu mají šance na získání práce o mnoho složitější než ostatní. Společnost Rytmus pravidelně oceňuje tyto zaměstnavatele v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel roku. Letošním pražským vítězem se stal Kolejáček, soukromá školička rodinného typu. Jedna z členek malého týmu je totiž Denisa, žena s Downovým syndromem. Pracuje tam už 2 roky a děti ji milují.

Denisa je členkou týmu ve školičce od jejího vzniku. Přímo pro ni vytvořili pracovní místo a upravili pracovní prostředí. „Denisa potřebovala pomoci od společnosti Rytmus v zapracování. Netrvalo dlouho a asistenci už na pracovišti nepotřebovala. Když nastanou potíže, vždycky se s Denisou domluvíme a vše funguje.“ Říká ředitelka oceněné firmy Kolejáček. Denisa v Kolejáčku připravuje svačinky a obědy pro děti. „Když mi zbyde čas, můžu si s dětmi hrát. Oni za mnou chodí do kuchyňky, ukazují mi hračky a povídají si se mnou.“ Dodává o své práci Denisa.

Letos proběhl už 7. ročník soutěže. Kromě velkých firem chce společnost Rytmus ocenit i firmy malé. Což se letos povedlo. Kolejáček má ve svém týmu 4 lidi včetně Denisy. A v čem vynikl právě Kolejáček? 5 hodnotitelů posuzovalo nominace v 5 kategoriích. Právě Kolejáček zaujal hodnotitele tím, že jde o malou firmu, která nemá nárok na čerpání finančních výhod od státu při zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. „V Kolejáčku vytvořili Denise místo „na míru“, dopředu s ní počítali a od začátku je nedílnou součástí týmu. Její práce je stabilní a dlouhodobá. Obecně se při hodnocení zaměřujeme na kvalitu pracovního místa a cílem služby je hlavně to, aby se člověk s postižením ve své práci osamostatnil natolik, že nás už nebude potřebovat.“ Uvedla vedoucí služby Podporované zaměstnávání Jana Březinová. Rytmus poskytoval Denise službu Podporované zaměstnávání při jejím nástupu do práce.

Za druhé místo převzal ocenění pan Vyhnánek z Metropolitní univerzity Praha. Na třetím místě skončila firma AmRest Coffee s.r.o s pobočkou Starbucks Můstek.

Stejné šanci vyjádřila záštitu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Sdílejte na: