Fildovi už v Rytmusu asistujeme několik let

Co je pro něj důležité, čeho si cení na asistentech a jaký je on sám? O tom si povídáme často. A dnes proto, abychom vám přiblížili asistování jeho očima.

Kdo jsem a co si o mně myslí ostatní?

Jsem upřímný, pozorný a všímavý. Mám smysl pro humor. Jsem hodný, milý a vtipný a je se mnou legrace. Rád povídám. Jsem dochvilný a je se mnou dobrá domluva. Jsem zodpovědný student a mám rád školu. Mluvím spisovně. Umím na počítači. Jsem starostlivý a umím plánovat. Jsem kamarádský, zdvořilý a ohleduplný. Znám a dodržuji pravidla v MHD.  Jsem pečlivý na svoje věci a mám je pod kontrolou.

Proč potřebuji asistenta?

Asistují mi dva kluci a jedna holka. Vidím se s každým jednou týdně. Pomáhají mi na cestě ze školy domů. Potřebuji, aby mi pomáhali například s oblékáním, třeba stáhnout bundu na záda, obout boty… Podle toho jak se cítím a kolik mám nebo nemám síly jedu s vozíkem buď sám anebo mě veze asistent.

Důležité pro mě je…

Aby asistent uměl zacházet s vozíkem a neměl by být na mě moc rychlý. Sám jsem klidný a tak mám také rád klidné lidi. Na svých současných asistentech mám rád právě to, že jsou klidní. A jsem rád, že všichni tři mají smysl pro humor.

Jaká je pro mne nejlepší podpora při asistenci?

Na to mám Profil na jednu stranu, kde je to napsané. Vybírám pár věcí, které to dobře popisují, tak třeba… Dejte mi více času. Mluvte na mne klidným hlasem. Když se něco mění, řekněte mi to co nejdříve. Věci, které umím, mě nechte dělat samotného (třeba svlékání bundy). Vyslechněte si moje vtipy a zasmějte se jim.J Když je horko, pomozte mi s odepínacími nohavicemi nebo sundat ponožky nebo boty.

Sdílejte na: