Networking v podporovaném zaměstnávání

Cílem projektu je realizovat inovativní přístupy v hledání zaměstnání u osob se zdravotním postižením.

Nové přístupy, jež vycházejí ze zkušeností zahraničních agentur podporovaného zaměstnávání, se zaměřují zejména na síťování, tzn. vytváření vazeb mezi potenciálními zaměstnavateli, současnými zaměstnavateli, rodinou, přáteli a uživatelem, který práci hledá.

Ústřední aktivitou jsou exkurze v zahraničních organizacích a navazující společné workshopy, kterých se budou rovněž účastnit zástupci cílové skupiny OZP. Na návštěvy se budou připravovat v rámci speciálně zaměřených seminářů a budou se aktivně podílet na monitorování dobré praxe tím, že vytvoří fotoknihu.

Kromě fotoknihy vznikne také metodický manuál, díky kterému budou moci využít inovativní postupy i jiné agentury podporovaného zaměstnávání v ČR.

Projekt trvá od 1.12. 2012 do 30.11. 2014

Kontaktní osoba: Jana Loskotová, jana.loskotova@rytmus.org

 

VÝSTUPY PROJEKTU:

1. Metodický manuál: Networking a komunitní přístup k hledání práce v podporovaném zaměstnávání aneb Spolupráce se zaměstnavateli, zaměstnavatelskými sítěmi a zapojení komunity do hledání práce

2. Fotokniha: Mezinárodní spolupráce obrazem, očima účastníků

 

 

 

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

Sdílejte na: