Nezahálíme a připravujeme se na volby do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu proběhnou už dnes a zítra (24. a 25. května 2019). My jsme nezaháleli a k tomuto tématu uspořádali různé formy setkání určené uživatelům našich služeb.

2. května začal v Praze dlouhodobý kurz o volbách, lidských právech a bezpečnosti na internetu, na kterém se každý čtvrtek lidé s postižením dozvídají např. o politické situaci v ČR, o programech stran i o volbách do Evropského parlamentu.

Ve čtvrtek 16. května jsme se spolu s uživateli služeb zúčastnili odpoledního happeningu ve Vodárenské věži na Letné, který pořádala organizace Quip. Zde jsme se dozvěděli, jak podpořit lidi se zdravotním postižením ve výkonu volebního práva, vše podstatné o volbách do Evropského parlamentu a dokonce měli možnost vyzkoušet si volby na nečisto.

V Karlovarském kraji proběhla dvě setkání. Jedno v naší kanceláři v Sokolově a druhé na praktické škole ve Vančurově ulici v Karlových Varech, se kterou spolupracujeme v rámci služby Tranzitní program.

Obě setkání vedla naše komunitní pracovnice Klára, která se zaměřovala na to, co dělá Evropský parlament, proč je důležité volit, jak se při volbách postupuje a důležitá byla také diskuze na téma omezování volebních práv.

Na kurzu i setkáních jsme využili skvělé materiály od SPMP a od společnosti Quip. Také jsme si společně zkusili kvíz, díky kterému jsme si mohli ověřit informace, které jsme se v rámci příprav dozvěděli.

Vyzkoušejte si ho i vy jednoduše online a ověřte své znalosti 🙂 – Jak na volby do Evropského parlamentu?

Sdílejte na: