Se slovenskými stážistkami jsme navštívili společnost Lagardere Travel Retail, a.s.

Slovenská organizace Alternatíva – Centrum nezávislého života poskytuje podobné sociální služby jako my. Právě pracovnice této organizace k nám minulý týden přijely na stáž, aby nabraly nové zkušenosti a nechaly se inspirovat v oblasti zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

Kolegyně se zajímaly o spolupráci se zaměstnavateli v praxi. Proto jsme společně zavítali do společnosti Lagardere Travel Retail, a.s., se kterou od loňského roku intenzivně spolupracujeme. Naposledy jsme psali o Heleně a Tomášovi, kteří samostatně pracují v Costa Coffee.

Děkujeme Evě Kyselové a Jakubovi Jarkovskému z HR oddělení, kteří se podělili o své zkušenosti se začleňováním lidí s postižením do pracovních týmů na centrále společnosti, v konceptech kaváren Costa Coffee a pekařství PAUL.

„Jsme velkou mezinárodní společností a považujeme za samozřejmé a přirozené otevírat pracovní příležitosti i zdravotně znevýhodněným lidem. Zaměstnávání znevýhodněných je jedním z bodů naší firemní strategie v rámci společenské odpovědnosti. Tato spolupráce je přínosná pro všechny kolegy, přináší nám nejen nové zkušenosti, ale i nový vhled do způsobů týmové spolupráce,“ reagovala HR ředitelka Eva Kyselová na dotaz jedné ze stážistek, jak by povzbudila ostatní zaměstnavatele k zaměstnávání lidí s postižením.

Stážistky se také zajímaly o spolupráci firmy s naší organizací. Zaujalo je především to, že poskytování pracovní asistence bylo pro společnost Lagardere Travel Retail stěžejní během rozhodování, zda celý proces zaměstnávání lidí se zdravotním postižením odstartují. „Možnost podpory asistentů je pro nás klíčová, bylo pro nás důležité učit se, jak nejlépe nového zaměstnance podporovat, jak ho vést k samostatnosti,“ uvedla ke spolupráci Eva Kyselová.

Sdílejte na: