Sebeobhájci z celé České republiky uzavřeli kurz o aktivním občanství

Dlouhodobý kurz „Není nám to lhostejné aneb na cestě k aktivnímu občanství“ jsme, společně s účastníky, uzavřeli druhým setkáním. Čtyřdenního kurzu se účastnili sebeobhájci ze skupin po celé ČR. Společně jsme se věnovali různým tématům, jako je ekologie, lidská práva nebo články Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením. Probírali jsme hlavně Článek 19: Nezávislý způsob života a zapojení do společnosti a Článek 29: Lidé s postižením a politika.

Během jednodenních výjezdů, které byly součástí kurzu, navštívili účastníci Krajský úřad Jihomoravského kraje, kde se setkali s hejtmanem Janem Grolichem. Dále Kancelář veřejného ochránce práv, kde měli možnost diskutovat se zástupkyní ombudsmana Monikou Šimůnkovou. Poslední zastávkou byl Senát Parlamentu České republiky, kde se potkali s paní senátorkou Horskou.

Sebeobhájci na kurzu poznali nové lidi, vzájemně sdíleli své zkušenosti a dozvěděli se něco nového o tématech, která je zajímají nebo se s nimi v životě setkali. Nejaktivnější z nich dostali nabídku placeného zaměstnání v Kanceláři veřejného ochránce práv. V rámci této pozice budou spolupracovat na tématech, kterými se zabývá Poradní orgán.

Z hodnocení kurzu od účastníků:

Externisti a jejich přednášky byly hodně zajímavé.
Líbilo se mi vše, jen bych chtěl, aby se tento projekt dostal třeba i do škol, mezi mládež a další lidi.
Super kurz. Škoda, že už končí. Bavily mě aktivity.
Z kurzu si odnáším vzdělávání a z přednášek hodně dovedností jak na život.

Na projektu Přístupná společnost se společně podílíme se Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR a Rytmus Východní Čechy.

Sdílejte na: