V září zahájíme oblíbený kurz tance a pohybu. Přihlašování otevřeno

Lekce tance a pohybu jsou od roku 2017 pravidelně plně obsazeným kurzem, určeným lidem se zdravotním postižením. Spojuje v sobě pohybové, relaxační i společenské aktivity a mezi účastníky je velmi oblíbený. Kurz se prakticky zaměřuje na výuku tance různých stylů (hip-hop, latino, africké tance a společenské tance). Tanečníci si mohou vyzkoušet různé taneční styly, nové choreografie, improvizaci, protažení, práci s tělem a rytmem, posílení těla i ducha, ale i relaxaci, uvolnění a mnoho dalšího. V září zahájíme další běh, na který je možné se přihlašovat.

V podzimním běhu budeme pokračovat ve výuce vybraných tanců na přání účastníků, jako je bachata, tango, valčík nebo samba. A nejen v nich. Součástí kurzu budou také prakticky zaměřené základy a pravidla společenského chování.

Každý z účastníků vnáší do našich setkání své nápady a společně připravujeme drobné choreografické výstupy. Žádná z lekcí není stejná, i když její pevnou součástí jsou taneční rozcvička formou moderních street tanců a relaxační pětiminutovky. Vymýšlíme si i nové pohyby u kterých se často nasmějeme a budeme rádi, když se přijdete smát s námi. Smát se, udělat krok a zvednout ruku nad hlavu umí opravdu každý. 

V našem tancování se nám daří spojit uvolňující pohyb, krásu hudby, možnost vyjádření sebe sama a možnost strávit kousek volného času v milém společenství činností, ke které se účastníci i lektoři rádi vracejí. 

V tanci cítím svobodu. V pohybu zapomínám na každodenní starosti. Na každou lekci se moc těším.účastník Karel

Tak co, přidáte se k nám na podzim i vy? Přihlásit se můžete zde.

Stáhnout pozvánku na kurz v PDF.

V případě dotazů kontaktujte Štěpána Matušku (stepan.matuska@rytmus.org I 734 852 661).

Sdílejte na: