Zaměstnanci Ministerstva práce a sociálních věcí se v AVASTu učili zaměstnávat a vytvářet pracovní místa pro lidi se zdravotním postižením

Ve dvou letních dnech navštívilo firmu AVAST několik zaměstnanců Ministerstva práce a sociálních věcí. Přišli se inspirovat, jak funguje zaměstnávání lidí s postižením.

Seznámili se taky s pracovníky společnosti Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s., kteří pomohli AVASTU zprostředkovat pracovní místo a pomáhají novému zaměstnanci začlenit se a zapracovat tak, aby mohl svou práci vykonávat samostatně.

O zkušenosti se zaměstnáním člověka s postižením hovořila za firmu AVAST vedoucí oddělení HR Míša Mojžíšová, z Nadačního fondu AVAST Martina Břeňová a já, pracovník HR, Jan Hamák, člověk se zdravotním postižením. Měl jsem připravenou powerpointovou prezentaci o své práci a o tom, co a jak mi pomáhá dělat práci dobře a samostatně. Za Rytmus se setkání s pracovníky ministerstva účastnila vedoucí Podporovaného zaměstnávání Jana Březinová a moje pracovní konzultantka Blanka Šimková.

Pro AVAST kontroluji zasedačky a dodávám do nich kancelářské potřeby a techniku. Pomáhám kolegyním na HR se zařazováním dokumentů do složek a šanonů. Roznáším poštu po budově, chodím na poštu Prahy 4. Ke své práci používám počítač a programy, s kterými komunikuji s kolegy, jako je např. hangouts, pracovní mobil. Byl jsem s kolegy na teambuildingu, kde jsem vyzkoušel čokoládovou masáž. V AVASTU jsem „šťastnej jako blecha“. Všechno se mi líbí. Máme výbornou kantýnu. Kolegové můžou mít v práci pejska. Kdo chce, může se po chodbách pohybovat rychleji na kolečkových bruslích. Mám skvělé kolegy a kolegyně.

AVAST drží palce MPSV, aby našla fajn kolegy z řad lidí se zdravotním postižením. Přikládám několik fotografií ze setkání AVASTU, MPSV a Rytmusu. Autorka fotek je Katka Kotasová z Nadačního fondu AVAST.

Sdílejte na: