Všechny naše sociální služby poskytujeme dál. Asistence nadále poskytujeme osobně. Omezili jsme kontakt v případech, kdy to není nutně potřeba a proto jsme kurzy, job kluby, schůzky a porady začali vést distančně, přes internet. Uvolněnou kapacitu našich pracovníků využíváme pro pomoc mimo organizaci.

On-line aktivity

Pro lidi, využívajících našich služeb, organizujeme pravidelné aktivity vedené přes internet:

Vaření pondělí 15:00 – 16:00
pátek 10:00 – 11:00
Rádio Rytmus středa 17:00 – 18:00
Tancování úterý 16:30 – 17:30
Angličtina čtvrtek 16:30 – 18:00
„Kecárna“ úterý 15:00 – 16:00
středa 15:30 – 16:30
čtvrtek 16:30 – 17:30
Chcete se některých z nabízených aktivit účastnit? Zavolejte nebo napište e-mail Štěpánovi Matuškovi (tel. +420 734 852 661, stepan.matuska@rytmus.org).

Pomáháme mimo organizaci

Společně se školami zavřelo své provozovny i mnoho zaměstnavatelů. Studenti i zaměstnanci zůstali ze dne na den doma. Někteří uživatelé proto službu dočasně přerušili, jiní ji omezili na minimum. Naši asistenti, case manageři a pracovní konzultanti tak mají více volného času. Ten jsme se rozhodli co nejvíc smysluplně využít. Například:

  • Formou asistencí jsme vypomohli organizaci Společnost rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem a pomohli tím pokrýt nárůst poptávky po asistentech.
  • Asistencemi vypomáháme několika rodinám, které mají dítě s postižením. Rodičům tak poskytujeme trochu volného času pro práci, nákup, zařízení důležitých věcí ale i pro oddech.
  • Spolupracujeme s organizací Nautis a prostřednictvím procházek asistujeme lidem s poruchou autistického spektra.
  • Vypomohli jsme zdravotnickému zařízení dlouhodobé ošetřovatelské péče VIVIDU Medical s.r.o. Pavel zde působil jako sanitář. 

Asistence formou procházek

V rámci služby Sociální rehabilitace nabízíme volnočasové aktivity, aby lidé netrpěli samotou a zůstávali v kontaktu s okolním světem. Mezi ně patří i procházky s doprovodem z řad konzultantů, poradců a asistentů.