Konference Pro změnu 2023 přivítala více než 90 lidí!

Ve středu 11. října 2023 se v brněnské Vaňkovce uskutečnil 11. ročník konference Pro změnu. Ta byla určena lidem s mentálním postižením a jejich doprovodu, které zajímalo téma práce. Kromě úvodních slov a příspěvku čekalo na účastníky celkem sedm workshopů na různá témata. 

Program konference (PDF)

Šest interaktivních workshopů připravili a prezentovali lidé s postižením. Sdíleli na nich vlastní zkušenosti, příběhy a praktické informace například o tom, jak se připravit a obstát u pracovního pohovoru, jak skloubit práci a aktivní život i to, jak si práci udržet. Sedmý, odborný, workshop určený doprovázejícím osobám vedla naše právnička Lenka Frýdková a věnovala se mýtům v sociálním systému ohledně sociálních dávek. 

Celou konferencí zároveň rezonovalo téma sebeobhájcovství. V jejím závěru jsme informovali o iniciativě založit spolek sebeobhájců, který by spojoval sebeobhájce a jejich podpůrce z celé ČR. 

 
Děkujeme všem účastníkům a především těm, kteří na konferenci vystoupili.

 

Prezentace řečníků ke stažení:

Milena Johnová
Lenka Frýdková

Poslechněte si živý vstup přímo z konference – rozhovor s ředitelkou naší organizace Pavlou Baxa na rádiu Proglas.

Konference proběhla za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Sdílejte na: