Pavel posílil tým pražské prodejny dm drogerie v OD Kotva

Za téměř čtyři roky spolupráce s dm drogerií se podařilo zajistit praxe pro více než 20 lidem využívajících služby Tranzitní program a Podporované zaměstnávání, a to v různých částech České republiky. Posledním takovým jen Pavel Vinš, který od listopadu 2021 posílil tým pražské prodejny v OD Kotva. 

Pavel při práci obsluhuje uklízecí stroj.

Pavel měl možnost si práci v rámci dohody o provedení práce vyzkoušet. Po oboustranné spokojenosti jsme se dohodli na nástupu na poloviční úvazek. Od té chvíle Pavel pracuje každý den od 8:00 do 12:00 a jeho náplní práce je úklid prodejny a skladu.

Zpočátku měl pracovní asistenci, která mu pomáhala se zapracováním. Hodně také pomohla vedoucí prodejny Renáta Burdová, která byla velmi ochotná Pavlovi ukázat jednotlivé činnosti a zaškolit ho v nich. Po celou dobu byla trpělivá a nápomocná při jeho zaučování v nové pozici.

„Než jsem měl nastoupit do dm, měl jsem trochu obavy, jestli je to práce pro mě. Hodně mi pomohlo, že jsem si vše mohl nejprve vyzkoušet. Paní Renáta mi ukázala, jak pracovat s uklízecím strojem, jak ho čistit a nabíjet. Vysvětlila mi také, jak pracovat se zabezpečovacím zařízením, které je ve skladu. Pomohlo mi také to, že se mnou ze začátku do práce chodil pracovní konzultant Martin. Ten mi ukázal, jak co udělat nebo udělat lépe. Teď už pracuji sám a jsem tam spokojený.“Pavel Vinš
O spolupráci a Pavlově příběhu vyšel článek ve firemním oběžníku dm drogerie.

Celý článek v PDF.