Když jsme na konci letošního ledna pořádali společně s IKEA snídani pro zaměstnavatele, doufali jsme, že svou prezentací o službě Podporované zaměstnávání přilákáme ke spolupráci další firmy. Podařilo se, a nově tak spolupracujeme se společností Inditex, která provozuje obchodní řetězec Zara.
Paní Ariunzaya Tsevelnyam, campus director firmy Inditex, se v průběhu lednové snídaně o fungování Podporovaného zaměstnávání velmi zajímala. Zanedlouho nás pozvala, abychom službu představili také jejím kolegům.
„V Inditexu jsme pevně přesvědčeni, že jednou z největších předností našich týmů je jejich kulturní pluralita a rozmanitost. Naším cílem je pak, aby každý člověk, přesně takový, jaký je, mohl naplno využít svůj potenciál jako součást různorodého týmu. Jsme rádi, že s Rytmusem sdílíme stejný cíl a můžeme nabídnout rovné příležitosti všem, kteří mají zájem o práci v naší společnosti,” říká Ariunzaya Tsevelnyam.
S pomocí našich pracovníků bylo v Inditexu vytipováno několik pracovních pozic v obchodě Zara, které se zdály vhodné pro osoby se zdravotním postižením, s nimiž v Rytmusu spolupracujeme. Firma Inditex vzala přípravu na začlenění nových kolegů do svého týmu velmi vážně a pečlivě se na celý proces připravila. V dubnu jsme na jejich žádost přichystali školení pro manažery prodejen na téma „Spolupráce a komunikace s lidmi s mentálním postižením”. Pracovníci Zary pak v červnu zájemce o práci provedli pobočkou a seznámili je s pracovní náplní.
Po skupinové prohlídce nastala chvíle pro individuální jednání. Slečně Míše se práce v Zaře líbila a její představa o pracovním úvazku odpovídala požadavkům firmy. Míša tak od července působí na pozici prodejní asistent. Pracuje čtyři dny v týdnu po čtyřech hodinách. Pracovní dobu si ale může po poradě se svým vedoucím upravit. Náplní její práce je rozmísťovat vyzkoušené oblečení od zkušebních kabinek zpět na prodejnu. Aby věděla, kam jednotlivé kusy oblečení patří, využívá speciální čtečku s firemní aplikací – na práci s ní se Míša do Zary těšila nejvíc.
Sdílejte na: