Zábavné odpoledne plné vážných témat. Eliška a Vojta předali zkušenosti z Turína

Eliška Slavíková a Vojta Padevět předali zábavnou a akční formou své zkušenosti a zážitky z mezinárodního setkání projektu B4 v Turíně. Zábavné odpoledne bylo určeno především našim sebeobhájcům a pracovníkům. S organizací jim pomohli kolegové Klára Silovská a Štěpán Matuška. 

Program celého odpoledne byl pestrý. Účastníci si vyzkoušeli zážitkové hry na témata, která se dotýkají každého z nás. Zabývali se spoluprací mezi lidmi, probírali férový obchod nebo si zkusili, jak by se rozhodovali ve válce.

Líbilo se mi, když jsme přemýšleli, kolik získá farmář pěstující kakaové boby z výdělku prodeje čokolády, když to je, nebo není fair trade.účastnice Martina

Účastníci se seznámili s projektovým webem www.b-action.eu/cz, který shrnuje mnoho zajímavých her, kvízů a možností, jak se zapojit do společnosti jako aktivní občan (např. v ochraně přírody, spolupráci mezi lidmi, vytváření spravedlivých a mírových podmínek…). 

Sebeobhájkyně Martina Hronová nakonec účastníkům představila petici www.tohlezeru.cz, která má za cíl podpořit zdravou krajinu.

Sdílejte na: