Jiří chodí na psychoterapeutická setkání k Petře Vorlové, terapeutce v našich sociálních službách v Karlovarském kraji. Pravidelně ji navštěvoval každý týden a nyní, už rok, jednou za 14 dní. Psychoterapii doporučuje i ostatním, protože jak říká, dělá mu dobře, má dobrý pocit a odchází ze setkání s dobrou náladou.
Pomáhá Vám psychoterapie? V čem je pro Vás prospěšná?
Pomáhá mi, promluvím si, terapeutka se mne zeptá co a jak. Mám se dobře. Malujeme spolu, děláme různá cvičení pro mozek. Vždycky, když odcházím z terapie, tak se mám dobře. Terapie mi dělá dobře.
Co děláte ve svém životě proto, abyste se udržoval psychicky v pohodě? Co se Vám osvědčilo a zlepšuje Vám náladu?
Pustím si nějakou hudbu na gramofonu, něco si přečtu, pak se podívám na televizi, najím se, jdu trošku ven.
Co je pro Vás při setkáních a vztahu s terapeutkou důležité? Co by Vám tam nemělo chybět?
Osobní vztah je pro mne důležitý, aby ona měla ke mně vztah a já k terapeutce. Abychom si rozuměli. Abychom mluvili jednoduše, žádné složitosti, abychom věci říkali jednoduše.
Petra Vorlová k vlivu terapie dodává: „Za sebe mohu říct, že u lidí vnímám jejich potřebu sdílení svých radostí a starostí s druhým člověkem, zažít pocit přijetí a pochopení. Často při terapii vnímám, a potvrzuje se mi to i v rozhovorech s lidmi, kteří terapii využívají, že odcházejí s lepší náladou a pozitivnějším naladěním, než před ní. Obecně mohu konstatovat, že u lidí, se kterými spolupracuji dlouhodobě, pozoruji, že se rozšiřuje oblast jejich zájmů, jsou schopni lépe pracovat se svými emocemi, zlepšuje se jejich pozornost a komunikační dovednosti.“
Jsem psychoterapeut/ka a chci se připojit do sítě odborníků. Vyplním dotazník.
Sdílejte na: