Mezinárodní spolupráce tvoří vzdělávací program pro sebeobhájce
Koncem dubna jsme ve Francii, společně se zástupci z dalších 8 zemí, dokončovali první vzdělávací program pro budoucí lektory. Programem …
Pomáháme lidem s postižením žít běžný život
Koncem dubna jsme ve Francii, společně se zástupci z dalších 8 zemí, dokončovali první vzdělávací program pro budoucí lektory. Programem …
Cílem projektu bylo zvýšit povědomí mladých dospělých lidí s mentálním postižením (18 až 30) o jejich právech a společných sociálních otázkách (tématech) s cílem posílit jejich aktivní občanství a občanskou angažovanost. Tedy jak se z příjemců pomoci stát aktivními občany.
V tomto projektu chceme rozšířit stávající formu Tranzitního programu o nové prvky. Do nabídky metod osamostatňování zařazujeme využití tzv. tréninkového bytu. Bude nabízen rodinám, které projevily o tuto formu osamostatňování zájem.
Na projektu (zkráceně mu říkáme „Zdraví“) pracují a pracovníci Rytmusu, jejichž záměrem je, aby lidé s mentálním postižením lépe porozuměli …
Během realizace projektu bude oživen web www.umluva.cz, který byl vytvořen již před třemi lety v Quipu. Jeho účelem je posílení informovanosti o mezinárodní Úmluvě o právech osob se zdravotním postižením. Chceme shromáždit na jednom místě všechny klíčové dokumenty týkající se Úmluvy, včetně dokumentů vytvořených Výborem OSN pro práva osob s postižením.
Cílem projektu je „rozbíjet“ zažité stereotypy, ukazovat lidem nové perspektivy vidění světa, vzbuzovat v nich schopnost kritického myšlení a vést je tak k sebepoznání i seberozvoji, jež má v konečném důsledku vliv na změnu celé společnosti. Toto vše prostřednictvím divadla a aktivit s ním souvisejících.
Zaměřuje na rozvoj Podporovaného zaměstnávání v Bosně a Herzegovině. Rytmus pomáhá místním partnerům projektu s metodikou Podporovaného zaměstnávání zaměřeného pro lidi s mentálním postižením a s vyškolením pracovních konzultantů v této metodě.
Partnersky se zapojujeme do mezinárodního projektu podporovaného z Mezinárodního visegrádského fondu. Jeho tématem je implementace práv vyplývajících z čl. 12 a …
V brněnské metropoli nabízíme od 1. 10. 2019 rozšíření stávajících sociální služeb Sociální rehabilitace o moderní metody Podporovaného zaměstnávání a Tranzitní program pro lidi se zdravotním …
Během srpna vyrazila osmičlenná parta lidí z Rytmusu do Itálie, nedaleko městečka Poggio Mirteto, kde celých 10 dní přemýšleli, učili …
Ve spolupráci s organizací INEX v březnu vyrazily kolegyně Martina, Veronika a Jana na italský venkov, aby se zúčastnily prvního mezinárodního tréninkového …
Projekt se oficiálně jmenuje „Empowerment lidí s mentálním postižením a podpora jejich zapojení do obhajoby vlastních práv“. Aby byl název pro všechny srozumitelnější, začali jsme mu říkat „Přístupná společnost“.
Společně s pěti partnerskými organizacemi jsme zahájili mezinárodní projekt, nazvaný Nejsme v tom sami. Projekt poběží po dobu dvou let, …
Kolaboratorium je místem, kde se spolupracuje nebo kde vzniká něco společného. V našem případě je to navíc tříletý projekt, financovaný …
Dospělí lidé s mentálním postižením – vzhledem k potížím s učením – jsou skupinou, která má potřebu delšího a opakujícího …
Od února 2014 rozbíháme nový projekt „Rytmus na hradě“, v rámci kterého budou mladí lidé s potížemi v učení pomáhat …
Co by bylo, kdyby všechny děti místo do speciální třídy, chodily do běžné školy? Vytvořili jsme model jehož cílem je …
Model přechodu k inkluzivnímu vzdělávání představuje alternativu současné organizace základního školství jednoho malého českého města. Ve městě v současné době …
Dostupnost dalšího vzdělávání lidem s potížemi v učení Lidé s potížemi v učení mají omezené příležitosti pro další vzdělávání. Jejich účast v tomto …
Důvodem proč jsme se rozhodli předložit a po schválení realizovat projekt Práce jako základ pro sociální začlenění, jsou poznatky, které …
Pro Rytmus není Tranzitní program novinkou. Zabývá se jím již dlouhodobě. Díky projektu v rámci OPPA se Rytmusu podaří poskytované …
Začátkem ledna 2013 se v Rytmusu rozběhl nový projekt s názvem Zpět do komunit. Projekt podpořený nadací Open Society Fund …
Cílem projektu bylo vytvořit funkční spolupráci mezi Domovem sv. Rodiny (domovem pro osoby se zdravotním postižením) a o.s. Rytmus, které …
Kvalita přechodu ze školy do práce a profesionální intervence se ukazují jako klíčové pro úspěšné uplatnění mladých lidí s postižením …
Cílem projektu je realizovat inovativní přístupy v hledání zaměstnání u osob se zdravotním postižením. Nové přístupy, jež vycházejí ze zkušeností …
Cílem projektu je poskytnout podporu dětem se zdravotním postižením, které se vzdělávají v běžných základních školách Karlovarského kraje. Hlavní aktivitou …
Cílem projektu je podpořit proces vytváření inkluzívního prostředí v České republice prostřednictvím efektivní spolupráce speciálních a běžných pedagogů. Projekt chce …
Projekt zaměřený na naplňování občanských práv lidí s postižením a na podporu odborné kapacity pracovníků Rytmusu. Prvním cílem projektu Od …
V rámci veřejného výběrového řízení 12. ročníku sbírkového projektu Pomozte dětem! byl v roce 2010 opět podpořen projekt Asistenti – …
Od 1.7.2010 realizuje Rytmus službu Podpora samostatného bydlení. Jde o terénní službu poskytovanou především osobám, které se chystají opustit Domovy …
Realizaci projektu věnovanému tématu inkluzivního vzdělávání, jehož součástí jsou kurzy pro pedagogické pracovníky, zahájil Rytmus o.s. v březnu roku 2010. …
Cílem projektu, který byl od prosince 2009 realizován ve Středočeském kraji, je podpořit zapojení lidí s mentálním postižením na trh …
V rámci veřejného výběrového řízení 11. ročníku sbírkového projektu Pomozte dětem! byl v roce 2009 podpořen projekt Asistenti – pomocníci …
Projekt zaměřený na podporu inkluzivního vzdělávání ve školách hlavního proudu ve Středočeském kraji vstoupil do poslední třetiny své realizace. Projekt …
V březnu 2010 byla otevřena nová pobočka o.s. Rytmus – Agentura pro sociální rehabilitaci Rytmus Sokolov. Realizace veřejné zakázky Karlovarského …
Záměrem projektu bylo změnit situaci osob – nositelů plného invalidního důchodu podle §39, pís. a) zákona č. 155/1995 sb. O …
Projekt byl zaměřen na rozšíření možností pracovního uplatnění a vzdělání lidí s potížemi v učení (mentálním postižením). Projekt Správná volba …
Modelový systém podpory integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných základních školách Projekt zaměřený na kvalitu a individuální přístup …
Projekt byl zaměřen na rozšíření možností pracovního uplatnění a vzdělání lidí s potížemi v učení (mentálním postižením). Projekt Správná volba …
Záměrem projektu bylo zlepšení klimatu u velkých zaměstnavatelů směrem k přijímání a zaměstnávání osob s postižením nebo jiným sociálním znevýhodněním. …